Рен постигна класически успех с 3:0 над Макаби Хайфа в първия си

...

Рен тръгна в Лига Европа с класика срещу Макаби Хайфа

Рен постигна типичен триумф с 3:0 над Макаби Хайфа в първия си мач от група " F " на Лига Европа. Френският отбор надигра своя противник и стигна до триумфа с красиви голове на Людовик Блас в 1-вата и Адриен Трюфер в 31-вата минута, както и още едно попадение на Берту Йълдъръм в 55-ата минута.

Срещата стартира повече от добре за домакините. Още не бе минала първата минута на мача, когато Людовик Блас получи на границата на наказателното поле и със страховит изстрел заби неспасяемо топката във вратата за 1:0.

В 31-вата минута резултатът бе подсилен. Една недобре изчистена топка стигна до Адриен Трюфер, който реши да стреля от воле и бе прецизен за 2:0.

Третият гол падна в 55-ата минута, когато след центриране от корнер Бертуг Йълдъръм с глава порази вратата на противника.

Така Рен стартира с три точки в актива си и поведе в класирането в групата. Макаби пък занапред ще би трябвало да наваксва и да натрупа актив, в случай че желае да реализира нещо в тази група.

В другата среща от тази група Панатинайкос надделя с 2:0 Виляреал.